Flight Challenge Cup Gliding 2021 01.08. - 12.08.2021 Prievidza - Slovakia
Archív
Miestne info Program Pretekári Tasky Výsledky Monitor súťaže Dokumenty Počasie Galéria

Celkoví víťazi

1. miesto 15m Class
Jan Koťan
Jan Koťan
Czech Republic
Praha 8
Ventus 2bx
Praha Letnany
1. miesto Club Class
Ivan Novák
Ivan Novák
Czech Republic
Mladá Boleslav
Std.Cirrus
Mladá Boleslav
1. miesto Combi Class
Michael Streit
Michael Streit
Germany
Karlsruhe
AS 33
LSC Burg Feuerstein

Predstavujeme

Vladimir Jirka
Vladimir Jirka
Czech Republic
HPH304 TwinShark
Zábřeh
Combi Class
Dana Nováková
Dana Nováková
Czech Republic
ASG 29
Aeroklub Mladá Boleslav
Combi Class
István Réti
István Réti
Hungary Magyarország
EB29
Alföldi Repülőklub
Combi Class
Gintas Zube
Gintas Zube
Lithuania
ASG29E
DATUS
Combi Class
Polčas :)

Zverejnené: 08.08.2021 21:36

Kto ešte nezažil FCC, sa asi len ťažko dokáže naladiť na atmosféru, aká tu vládne. Je to stretnutie priateľov, ktorí sa prišli venovať tomu, čo milujú a čo ich spája, takže atmosféra je tu neskutočne priateľská a od prvého momentu je cítiť radosť z toho, že sa starí kamaráti opäť stretli, aj napriek ťažkým kovidovým časom. Samozrejme, opatrenia a online briefingy sú v týchto časoch nevyhnutnosťou. Všetkých 38 pilotov usilovne bojuje s poveternostnými podmienkami. Počasie nieje práve milosrdné ani k pretekárom ale ani k task setterovi. Napriek tomu, že účasť je približne len 1/3 z obvyklých počtov, kvalita závodou nijak neutrpela a udržuje si svoj štandard. Pre vás, kto ste sa nemohli tento rok zúčastniť na FCC, priblížim čo vám uniklo.
Celá komunikácia prebieha online, task setter sa snaží vyžmýkať maximum z toho, čo mu počasie dovoluje, aby umožnil závodníkom toľko súťažných dní, koľko sa len dá. Zatiaľ sme mali 6 súťažných dní, z ktorých bola jedna racing disciplína a ostatne boli AAT. Tá racing disciplína, asi bude "najobľúbenejšia" keďže len 3 piloti dokázali doletieť až do ciela. Ale ako všetci vieme, súťažné plachtenie nieje len o pekných dlhých a rýchlych preletoch, ale často o tom vynájsť sa v náročných podmienkach, akých tohtoročné FCC ponúklo viac než dosť!
Štarty zvyčajne trvajú 30-40minút o čo sa stará flotila 6tich WT9-Dynamic, 1x Z-37 Čmelák a 1x najnovší prírastok do rodiny vlečných lietadiel WT9 Dynamic Super Turbo, ktoré sa vďaka novému motoru Rotax 915 dokáže šplhať hore o veľa rýchlejšie a bez ohľadu na to, akú ťažkú opachu potrebujeme dostať do vzduchu.
Myslím, že sa všetci zhodneme na tom, že FCC je výborná súťaž, s jedinečnou atmosférou, kde sú spoločné večerné posedenia alebo špecialita riaditeľa súťaže, doma robený "tatarák" pre všetkých účastníkov, už proste samozrejmosťou :) Hovoriac za všetkých, "tatarák" bol naozaj skvelý určite stál za ten "sviežy" dych :)

Nechajme sa prekvapiť, čo nám prinesú zostávajúce 4 dni.

Organizátori

Partneri

Aeroklub letisko Prievidza
Letisková 8, 971 03, Prievidza, Slovakia
tel.: +421 46 543 06 11
tel.: +421 46 543 81 12 » info@aeroklub-prievidza.sk » Ďalšie kontakty
Created by WebCreative.info © 2010
All rights reserved.