Flight Challenge Cup Gliding 2022 24.04. - 05.05.2022 Prievidza - Slovakia
Archiv
Local info Program Competitors Tasks Results Competitor monitor Documents Weather Gallery Registration

Competitors

Max number of competitors Max number of alternate competitors Current registered competitors Current accepted competitors Number of available start places Proper competitor Alternate competitor
120 0 104 54 66

Proper competitors

15m Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Bartoník Oldřich Czech Republic 15m Class KKB 15 N1
2. Czech Dariusz Poland 15m Class Lak 19 15m DC
3. Czeladzki Adam Czeladzki Poland 15m Class Duo Discus XLT POL
4. Frackowiak Pawel Poland 15m Class LAK17Bfes 77
5. István Réti Hungary Magyarország 15m Class ASG 29E IR
6. Jaczkowski Konrad Poland 15m Class Ventus 2bx V2
7. Klimašauskas Artūras Lithuania 15m Class Ventus 2b B
8. Królik Tomasz Poland 15m Class Ventus a TT
9. Kusbach Jiří Czech Republic 15m Class KKB15E B
10. Loužecký Pavel Czech Republic 15m Class LS-8 FX
11. Nováková Dana Czech Republic 15m Class LS-8 AU
12. Piotrowska Anna Slovakia 15m Class ls6 VV
13. Pluscauskas Marius Lithuania 15m Class Ventus 2ax XY
14. Scarlat Norbert Scarlat Romania România 15m Class Discus 2a Y1
15. SZCZERBA ANDRZEJ Poland 15m Class DIANA 2 FES AI
16. Toth Robert Hungary Magyarország 15m Class Ls6b 4L
17. Trešlová Jana Czech Republic 15m Class Discus 2 GX
18. Trojan Pavel Czech Republic 15m Class Duo Discus T ZS
19. Vainius Joris Lithuania 15m Class TBA TBA
20. Valečko Slavomír Czech Republic 15m Class Discus CS IYB
21. Vepřeková Jana Czech Republic 15m Class LS 8 W8
22. Walasek Maciej Poland 15m Class LS6C KK
Club Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Bajura Arkadiusz Poland Club Class Mini Nimbus C CC
2. Bendkowski Ryszard Poland Club Class Jantar std 2 Filip
3. Biedermann Joanna Poland Club Class . .
4. Diklić Aleksandar Serbia and Montenegro Србија и Црна Гора Club Class DG100 30
5. Domanski Wojtek Domanski Poland Club Class LS4 WW
6. Downar Arkadiusz Downar Poland Club Class Pegase EM
7. Flis Jacek Poland Club Class LS3 FLS
8. Florkowski Lukasz Poland Club Class Jantar std ZS
9. Franic Frane Croatia Club Class N/a N/a
10. Głąb Grzegorz Poland Club Class Discus B IG
11. Gonczi Peter Hungary Magyarország Club Class Janus C FG DD
12. Gudziunas Darius Lithuania Club Class ASW20 FL
13. Ionut Tudor Romania România Club Class LS4 TBA
14. Jarek Michaluk Poland Club Class Jantar 3 std LK
15. Jonaitis Rokas Lithuania Club Class Jantar Std. 3 CL
16. Kaczorowski Jakub Poland Club Class Jantar VT
17. Kaszczuk Agata Poland Club Class LS 1 F MRrrr
18. Kikalas Ringaudas Lithuania Club Class ASW20 YYY
19. Kornacki Łukasz Poland Club Class TBD BZ
20. Korom Attila Hungary Magyarország Club Class ASW20 MC
21. Kotarski Krzysztof Poland Club Class ASW-19B J1
22. Kuzmickas Tomas Lithuania Club Class TBD TBD
23. Lidke Janek Poland Club Class Mini-Nimbus JL
24. Ligwiński Piotr Poland Club Class ASW 24WL PL
25. Marek Herbreder Poland Club Class SZD-55 TK
26. Matkowski Christoph Poland Club Class LAK17b mini FES MA
27. Mikalauskas Karolis Mikalauskas Lithuania Club Class Jantar Std. 2 NE
28. Mikołajczyk Jerzy Poland Club Class Ls 4 YL
29. Motuza Jokubas Lithuania Club Class ASW 20 OR Jantar Std. 1 TBA
30. Motyka Lumír Czech Republic Club Class LS1f EM
31. Muráti Judit Hungary Magyarország Club Class Asw20C J
32. Novak Ivan Czech Republic Club Class St. Cirrus DI
33. Olivier Sven South Africa Club Class Std Cirrus UY
34. Owsiany Krzysztof Poland Club Class Jantar Std.3 CU
35. Pánek Petr Czech Republic Club Class Std. Cirrus B YU
36. Pietraszkiewicz Dariusz Pietraszkiewicz Poland Club Class SZD55 SD
37. Pilvinis Artūras Lithuania Club Class SZD55 AP
38. Piskaty Slavomir Czech Republic Club Class LS4 FP
39. Schneider Stefan Germany Club Class Std.-Cirrus KT
40. Serov Sergei Russian Federation Россия Club Class TBD TBD
41. Siankowski Rafal Poland Club Class SZD-48.3 Jantar std 3 AA
42. Simion Alin Romania România Club Class LS4 TBA
43. Smolski Tomasz Poland Club Class SZD 55 BC
44. TAMÁS Ferenc Hungary Magyarország Club Class LS3 WL 1A
45. Tamulenas Andrius Lithuania Club Class LS-4 AT
46. Timoshenko Dmitry Russian Federation Россия Club Class TBA TBA
47. Tornyai Jozsef United Kingdom Club Class LS 3 BY
48. Vanagas Darius Lithuania Club Class SZD-48-2 S
49. Wahlig Uwe Germany Club Class LS3-WL SN
50. Wujczak Stanislaw Poland Club Class Mini Nimbus tbd
51. Zdun Mikołaj Poland Club Class Jantar Std 2 SCH
52. Žostautas Domas Lithuania Club Class Jantar St. 3 B
Combi Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Bednarczuk Zdzislaw Poland Combi Class Js3 MD ZB
2. Benedikt Lukas Slovakia Combi Class Ventus 3fes LB
3. Bernd Goretzki Germany Combi Class Ventus3 M C8
4. Demmerer Heimo Austria Österreich Combi Class Ventus 3M OD
5. Doupal Lubomír Czech Republic Combi Class Ventus 2CXM LD
6. Dul Tomasz Poland Combi Class JS3 MD TO
7. Fürješ Martin Slovakia Combi Class JS 3 3
8. Hamar Zoltan Hungary Magyarország Combi Class JS3 7A
9. Hynek Christian Austria Österreich Combi Class EB 29 DR DD
10. Jakubčák Ľubík Slovakia Combi Class Arcus M CÁR
11. Janowitsch Wolfgang Austria Österreich Combi Class Ventus 3T WO
12. Jerzy Kolasinski Poland Combi Class JS3 RES KOL
13. Kessler Andreas Romania România Combi Class ASG29 Es AK
14. Kollár Michal Kollár Slovakia Combi Class Arcus M TA3
15. Kore Zoltan Hungary Magyarország Combi Class JS 3 AI
16. Krejčiřík Petr Czech Republic Combi Class ? ?
17. Krejcirik Radek Czech Republic Combi Class AS33 Es 12
18. Lutz Andreas Germany Combi Class Ventus 3 A
19. Majewski Andrzej Poland Combi Class ASG29E 29
20. Motl Lubomír Czech Republic Combi Class Nimbus 4DM AM
21. Ősi Zsolt Hungary Magyarország Combi Class ASW22BLE BY
22. Paepke Jan Germany Combi Class Lak-17at 18m AK
23. Pirker Herbert Austria Österreich Combi Class Aecus M PV
24. SINDELY JANOS Hungary Magyarország Combi Class JS-1C/21M RZ
25. Smielkiewicz Andy Poland Combi Class ASG 29E A2
26. Staryszak Leszek Poland Combi Class ASG29E BG
27. Starytszak Karol Poland Combi Class ASG29E PES
28. Stefanczyk Arkadiusz Poland Combi Class ASG 32 Mi MD
29. Szabadfi Botond Hungary Magyarország Combi Class ArcusT IM
30. Wolff Michael New Zealand Combi Class Ventus 3 RU

Alternate competitors

15m Class
There are currently no registered any competitor.
Club Class
There are currently no registered any competitor.
Combi Class
There are currently no registered any competitor.
Aeroklub letisko Prievidza
Letisková 8, 971 03, Prievidza, Slovakia
tel.: +421 46 543 06 11
tel.: +421 46 543 81 12 » info@aeroklub-prievidza.sk » Other contact
Created by WebCreative.info © 2010
All rights reserved.