Flight Challenge Cup Gliding 2022 24.04. - 05.05.2022 Prievidza - Slovakia
Archiv
Local info Program Competitors Tasks Results Competitor monitor Documents Weather Gallery

Competitors

Max number of competitors Max number of alternate competitors Current registered competitors Current accepted competitors Number of available start places Proper competitor Alternate competitor
120 0 118 118 2

Proper competitors

15m Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Błaszczyk Łukasz Poland 15m Class Diana 2 RP
2. SZCZERBA ANDRZEJ Poland 15m Class DIANA 2 FES AI
3. Biela Stanisław Biela Poland 15m Class Diana 2 FES AV
4. Trešlová Jana Czech Republic 15m Class Discus 2 GX
5. Scarlat Norbert Scarlat Romania România 15m Class Discus 2a Y1
6. Grabowski Łukasz Grabowski Poland 15m Class Discus 2a I
7. Šnapko Karol Poland 15m Class Discus 2a Y
8. Laho Benedikt Slovakia 15m Class Discus 2cT JH
9. Valečko Slavomír Czech Republic 15m Class Discus CS IYB
10. Pop Victor Pop Romania România 15m Class Discus2a YB
11. Trojan Pavel Czech Republic 15m Class Duo Discus T ZS
12. Czeladzki Adam Czeladzki Poland 15m Class Duo Discus XLT POL
13. Mach David Mach Czech Republic 15m Class JS 3 ZE
14. Czech Dariusz Poland 15m Class Lak 19 15m DC
15. Frackowiak Pawel Poland 15m Class LAK17Bfes 77
16. Vepřeková Jana Czech Republic 15m Class LS 8 W8
17. Czyż Judyta Poland 15m Class LS 8 LOT
18. Nováková Dana Czech Republic 15m Class LS-8 AU
19. Loužecký Pavel Czech Republic 15m Class LS-8 FX
20. Cink Miloslav Czech Republic 15m Class LS-8b JB
21. Walasek Maciej Poland 15m Class LS6C KK
22. Moravcová Barbora Czech Republic 15m Class LS8 EU
23. Pretorius Dawid South Africa 15m Class LS8 1Z
24. Pavlík Jan Czech Republic 15m Class LS8 15m JW
25. Pluscauskas Marius Lithuania 15m Class Ventus 2ax XY
26. Klimašauskas Artūras Lithuania 15m Class Ventus 2b BX
27. Jaczkowski Konrad Poland 15m Class Ventus 2b V2
28. István Réti Hungary Magyarország 15m Class Ventus 2B G6
Club Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Biedermann Joanna Poland Club Class .LS 4 OG
2. Ligwiński Piotr Poland Club Class ASW 24WL PL
3. Kotarski Krzysztof Poland Club Class ASW-19B J1
4. Arday Daniel Hungary Magyarország Club Class ASW20 RZ
5. Izdebski Wojciech Poland Club Class DG 101 G1
6. Stanković Staš Slovenia Club Class DG-101G GO
7. Diklić Aleksandar Serbia and Montenegro Србија и Црна Гора Club Class DG100 30
8. Dobre Bernard Dobre Slovenia Club Class DG300 PJ
9. Šabľa Martin Slovakia Club Class Discus 2 B 70
10. Balcárek Zdeněk Czech Republic Club Class Discus b OS
11. Kassai Péter Hungary Magyarország Club Class Discus b wl 7W
12. Jarek Michaluk Poland Club Class Jantar 3 std LK
13. Žostautas Domas Lithuania Club Class Jantar St. 3 B
14. Florkowski Lukasz Poland Club Class Jantar std ZSI
15. Bendkowski Ryszard Poland Club Class Jantar std 2 Filip
16. Pachla Ryszard Poland Club Class Jantar STD 2 L
17. Pawlicki Karol Poland Club Class Jantar Std 3 BK
18. Owsiany Krzysztof Poland Club Class Jantar Std.3 CU
19. Gonczi Peter Hungary Magyarország Club Class Janus C FG DD
20. Kusbach Jiří Czech Republic Club Class KKB15E B
21. Kaszczuk Agata Poland Club Class LS 1 F MRrrr
22. Zdun Mikołaj Poland Club Class LS 3 PP
23. Tornyai Jozsef United Kingdom Club Class LS 3 BYI
24. Mikołajczyk Jerzy Poland Club Class Ls 4 YL
25. Tamulenas Andrius Lithuania Club Class LS-4 AT
26. Sindermann Benedikt Germany Club Class LS1-f 1F
27. Motyka Lumír Czech Republic Club Class LS1f EM
28. Flis Jacek Poland Club Class LS3 FLS
29. Milner Tim United Kingdom Club Class Ls3 LS5
30. Wahlig Uwe Germany Club Class LS3-WL SN
31. Domanski Wojtek Domanski Poland Club Class LS4 WW
32. Ionut Tudor Romania România Club Class LS4 8M
33. Simion Alin Romania România Club Class LS4 Y2
34. Wójcik Kamil Poland Club Class Ls4 WWI
35. Wujczak Stanislaw Poland Club Class Mini Nimbus KP
36. Bajura Arkadiusz Poland Club Class Mini Nimbus C CC
37. Olivier Sven South Africa Club Class Std Cirrus UY
38. Sidor Juraj Slovakia Club Class Std. Cirrus NM
39. Schneider Stefan Germany Club Class Std.-Cirrus KT
40. Kubiak Wojciech Poland Club Class SZD 55 W07
41. Siankowski Rafal Poland Club Class SZD-48.3 Jantar std 3 AA
42. Marek Herbreder Poland Club Class SZD-55 TK
43. Pietraszkiewicz Dariusz Pietraszkiewicz Poland Club Class SZD55 SD
Combi Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Kollár Michal Kollár Slovakia Combi Class Arcus M TA3
2. Jakubčák Ľubík Slovakia Combi Class Arcus M CÁR
3. Pirker Herbert Austria Österreich Combi Class Arcus M PV
4. Atila Korom Ferenc Tamás Hungary Magyarország Combi Class Arcus T HUX
5. Krejčiřík Petr Czech Republic Combi Class AS 33 12
6. Jerzy Kolasinski Poland Combi Class ASG 29 EMI
7. Vainius Joris Lithuania Combi Class ASG 29 M7
8. Smielkiewicz Andy Poland Combi Class ASG 29E A2
9. Downar Arkadiusz Downar Poland Combi Class ASG 29e 29L
10. Stefanczyk Arkadiusz Poland Combi Class ASG 32 Mi MD
11. Kessler Andreas Romania România Combi Class ASG 32Mi AK
12. Novak Ivan Czech Republic Combi Class ASG-29 QZ
13. Kornacki Łukasz Poland Combi Class ASG29 PL
14. Majewski Andrzej Poland Combi Class ASG29E 29
15. Staryszak Leszek Poland Combi Class ASG29E BG
16. Starytszak Karol Poland Combi Class ASG29E PES
17. Zube Gintas Lithuania Combi Class ASG29E AR
18. Miguel Schwan Austria Österreich Combi Class ASG29Es AY
19. Ősi Zsolt Hungary Magyarország Combi Class ASW22BLE BY
20. Cernezzi Aldo Slovakia Combi Class DG 800b TI
21. Bartoník Oldřich Czech Republic Combi Class Diana 3 FES D3
22. Kawa Sebastian Poland Combi Class Diana 3 FES GSS
23. Keher Ján Slovakia Combi Class Discus 18 m EF
24. Divok Ján Slovakia Combi Class Discus 2cT DJ
25. Kapuy Laszlo Hungary Magyarország Combi Class EB 29 HB
26. Pánek Petr Czech Republic Combi Class JS 1 IGC
27. Krejcirik Radek Czech Republic Combi Class JS 1 ZF
28. Fürješ Martin Slovakia Combi Class JS 3 3
29. Jagomägi Teet Estonia Combi Class JS-1C 56
30. Verdev Jože Slovenia Combi Class JS-1c/18 DZ
31. SINDELY JANOS Hungary Magyarország Combi Class JS-1C/21M RZ
32. Hamar Zoltan Hungary Magyarország Combi Class JS3 7A
33. Trešlová Hana Czech Republic Combi Class JS3 XM
34. Dul Tomasz Poland Combi Class JS3 MD TO
35. Bednarczuk Zdzislaw Poland Combi Class Js3 MD ZB
36. Szabadfi Botond Hungary Magyarország Combi Class Nimbus 4DM XXL
37. Motl Lubomír Czech Republic Combi Class Nimbus 4DM AM
38. Doupal Lubomír Czech Republic Combi Class Ventus 2CXM LD
39. Beláková Gabriela Slovakia Combi Class Ventus 3 CAT
40. Benedikt Lukas Slovakia Combi Class Ventus 3fes LB
41. Demmerer Heimo Austria Österreich Combi Class Ventus 3M OD
42. Weidlich Andre Germany Combi Class Ventus 3M TE
43. Janowitsch Wolfgang Austria Österreich Combi Class Ventus 3T WO
44. Altrichter Paul Austria Österreich Combi Class Ventus2cxa AX
45. Bernd Goretzki Germany Combi Class Ventus3 M C8
46. Zimmermann Wolfgang Zimmermann Austria Österreich Combi Class Ventus3M WZ

Alternate competitors

15m Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Toth Robert Hungary Magyarország 15m Class Ls6b 4L
Club Class
There are currently no registered any competitor.
Combi Class
There are currently no registered any competitor.
Aeroklub letisko Prievidza
Letisková 8, 971 03, Prievidza, Slovakia
tel.: +421 46 543 06 11
tel.: +421 46 543 81 12 » info@aeroklub-prievidza.sk » Other contact
Created by WebCreative.info © 2010
All rights reserved.