Flight Challenge Cup Gliding 2022 24.04. - 05.05.2022 Prievidza - Slovakia
Archiv
Local info Program Competitors Tasks Results Competitor monitor Documents Weather Gallery

Competitors

Max number of competitors Max number of alternate competitors Current registered competitors Current accepted competitors Number of available start places Proper competitor Alternate competitor
120 0 118 118 2

Proper competitors

15m Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Trojan Pavel Czech Republic 15m Class Duo Discus T ZS
2. Czech Dariusz Poland 15m Class Lak 19 15m DC
3. Pluscauskas Marius Lithuania 15m Class Ventus 2ax XY
4. Vepřeková Jana Czech Republic 15m Class LS 8 W8
5. Klimašauskas Artūras Lithuania 15m Class Ventus 2b BX
6. Jaczkowski Konrad Poland 15m Class Ventus 2b V2
7. Valečko Slavomír Czech Republic 15m Class Discus CS IYB
8. Czeladzki Adam Czeladzki Poland 15m Class Duo Discus XLT POL
9. Scarlat Norbert Scarlat Romania România 15m Class Discus 2a Y1
10. SZCZERBA ANDRZEJ Poland 15m Class DIANA 2 FES AI
11. Nováková Dana Czech Republic 15m Class LS-8 AU
12. Walasek Maciej Poland 15m Class LS6C KK
13. Trešlová Jana Czech Republic 15m Class Discus 2 GX
14. Frackowiak Pawel Poland 15m Class LAK17Bfes 77
15. Loužecký Pavel Czech Republic 15m Class LS-8 FX
16. István Réti Hungary Magyarország 15m Class Ventus 2B G6
17. Cink Miloslav Czech Republic 15m Class LS-8b JB
18. Błaszczyk Łukasz Poland 15m Class Diana 2 RP
19. Biela Stanisław Biela Poland 15m Class Diana 2 FES AV
20. Laho Benedikt Slovakia 15m Class Discus 2cT JH
21. Pavlík Jan Czech Republic 15m Class LS8 15m JW
22. Mach David Mach Czech Republic 15m Class JS 3 ZE
23. Moravcová Barbora Czech Republic 15m Class LS8 EU
24. Pretorius Dawid South Africa 15m Class LS8 1Z
25. Grabowski Łukasz Grabowski Poland 15m Class Discus 2a I
26. Czyż Judyta Poland 15m Class LS 8 LOT
27. Šnapko Karol Poland 15m Class Discus 2a Y
28. Pop Victor Pop Romania România 15m Class Discus2a YB
Club Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Flis Jacek Poland Club Class LS3 FLS
2. Bendkowski Ryszard Poland Club Class Jantar std 2 Filip
3. Mikołajczyk Jerzy Poland Club Class Ls 4 YL
4. Owsiany Krzysztof Poland Club Class Jantar Std.3 CU
5. Zdun Mikołaj Poland Club Class LS 3 PP
6. Olivier Sven South Africa Club Class Std Cirrus UY
7. Siankowski Rafal Poland Club Class SZD-48.3 Jantar std 3 AA
8. Jarek Michaluk Poland Club Class Jantar 3 std LK
9. Ligwiński Piotr Poland Club Class ASW 24WL PL
10. Kusbach Jiří Czech Republic Club Class KKB15E B
11. Gonczi Peter Hungary Magyarország Club Class Janus C FG DD
12. Bajura Arkadiusz Poland Club Class Mini Nimbus C CC
13. Kaszczuk Agata Poland Club Class LS 1 F MRrrr
14. Marek Herbreder Poland Club Class SZD-55 TK
15. Pietraszkiewicz Dariusz Pietraszkiewicz Poland Club Class SZD55 SD
16. Tamulenas Andrius Lithuania Club Class LS-4 AT
17. Biedermann Joanna Poland Club Class .LS 4 OG
18. Motyka Lumír Czech Republic Club Class LS1f EM
19. Wujczak Stanislaw Poland Club Class Mini Nimbus KP
20. Domanski Wojtek Domanski Poland Club Class LS4 WW
21. Tornyai Jozsef United Kingdom Club Class LS 3 BYI
22. Žostautas Domas Lithuania Club Class Jantar St. 3 B
23. Ionut Tudor Romania România Club Class LS4 8M
24. Simion Alin Romania România Club Class LS4 Y2
25. Diklić Aleksandar Serbia and Montenegro Србија и Црна Гора Club Class DG100 30
26. Wahlig Uwe Germany Club Class LS3-WL SN
27. Schneider Stefan Germany Club Class Std.-Cirrus KT
28. Kotarski Krzysztof Poland Club Class ASW-19B J1
29. Florkowski Lukasz Poland Club Class Jantar std ZSI
30. Kassai Péter Hungary Magyarország Club Class Discus b wl 7W
31. Arday Daniel Hungary Magyarország Club Class ASW20 RZ
32. Wójcik Kamil Poland Club Class Ls4 WWI
33. Pawlicki Karol Poland Club Class Jantar Std 3 BK
34. Sindermann Benedikt Germany Club Class LS1-f 1F
35. Izdebski Wojciech Poland Club Class DG 101 G1
36. Sidor Juraj Slovakia Club Class Std. Cirrus NM
37. Šabľa Martin Slovakia Club Class Discus 2 B 70
38. Milner Tim United Kingdom Club Class Ls3 LS5
39. Pachla Ryszard Poland Club Class Jantar STD 2 L
40. Balcárek Zdeněk Czech Republic Club Class Discus b OS
41. Stanković Staš Slovenia Club Class DG-101G GO
42. Dobre Bernard Dobre Slovenia Club Class DG300 PJ
43. Kubiak Wojciech Poland Club Class SZD 55 W07
Combi Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Kessler Andreas Romania România Combi Class ASG 32Mi AK
2. Doupal Lubomír Czech Republic Combi Class Ventus 2CXM LD
3. Majewski Andrzej Poland Combi Class ASG29E 29
4. Dul Tomasz Poland Combi Class JS3 MD TO
5. Smielkiewicz Andy Poland Combi Class ASG 29E A2
6. Szabadfi Botond Hungary Magyarország Combi Class Nimbus 4DM XXL
7. Bartoník Oldřich Czech Republic Combi Class Diana 3 FES D3
8. Atila Korom Ferenc Tamás Hungary Magyarország Combi Class Arcus T HUX
9. Kollár Michal Kollár Slovakia Combi Class Arcus M TA3
10. Pánek Petr Czech Republic Combi Class JS 1 IGC
11. SINDELY JANOS Hungary Magyarország Combi Class JS-1C/21M RZ
12. Bednarczuk Zdzislaw Poland Combi Class Js3 MD ZB
13. Kornacki Łukasz Poland Combi Class ASG29 PL
14. Jakubčák Ľubík Slovakia Combi Class Arcus M CÁR
15. Janowitsch Wolfgang Austria Österreich Combi Class Ventus 3T WO
16. Krejčiřík Petr Czech Republic Combi Class AS 33 12
17. Motl Lubomír Czech Republic Combi Class Nimbus 4DM AM
18. Ősi Zsolt Hungary Magyarország Combi Class ASW22BLE BY
19. Novak Ivan Czech Republic Combi Class ASG-29 QZ
20. Bernd Goretzki Germany Combi Class Ventus3 M C8
21. Downar Arkadiusz Downar Poland Combi Class ASG 29e 29L
22. Benedikt Lukas Slovakia Combi Class Ventus 3fes LB
23. Krejcirik Radek Czech Republic Combi Class JS 1 ZF
24. Jerzy Kolasinski Poland Combi Class ASG 29 EMI
25. Stefanczyk Arkadiusz Poland Combi Class ASG 32 Mi MD
26. Hamar Zoltan Hungary Magyarország Combi Class JS3 7A
27. Vainius Joris Lithuania Combi Class ASG 29 M7
28. Staryszak Leszek Poland Combi Class ASG29E BG
29. Starytszak Karol Poland Combi Class ASG29E PES
30. Pirker Herbert Austria Österreich Combi Class Arcus M PV
31. Fürješ Martin Slovakia Combi Class JS 3 3
32. Demmerer Heimo Austria Österreich Combi Class Ventus 3M OD
33. Kapuy Laszlo Hungary Magyarország Combi Class EB 29 HB
34. Jagomägi Teet Estonia Combi Class JS-1C 56
35. Weidlich Andre Germany Combi Class Ventus 3M TE
36. Keher Ján Slovakia Combi Class Discus 18 m EF
37. Miguel Schwan Austria Österreich Combi Class ASG29Es AY
38. Divok Ján Slovakia Combi Class Discus 2cT DJ
39. Zube Gintas Lithuania Combi Class ASG29E AR
40. Zimmermann Wolfgang Zimmermann Austria Österreich Combi Class Ventus3M WZ
41. Altrichter Paul Austria Österreich Combi Class Ventus2cxa AX
42. Verdev Jože Slovenia Combi Class JS-1c/18 DZ
43. Kawa Sebastian Poland Combi Class Diana 3 FES GSS
44. Trešlová Hana Czech Republic Combi Class JS3 XM
45. Beláková Gabriela Slovakia Combi Class Ventus 3 CAT
46. Cernezzi Aldo Slovakia Combi Class DG 800b TI

Alternate competitors

15m Class
Surname Name Country Competition Class Type of glider Start sign Accepted Paid
1. Toth Robert Hungary Magyarország 15m Class Ls6b 4L
Club Class
There are currently no registered any competitor.
Combi Class
There are currently no registered any competitor.
Aeroklub letisko Prievidza
Letisková 8, 971 03, Prievidza, Slovakia
tel.: +421 46 543 06 11
tel.: +421 46 543 81 12 » info@aeroklub-prievidza.sk » Other contact
Created by WebCreative.info © 2010
All rights reserved.