Max number of competitors | Max number of alternate competitors | Current registered competitors | Current accepted competitors | Number of available start places | Proper competitor | Alternate competitor |
120 | 0 | 128 | 117 | 3 |
15m Class | |||||||
Surname Name | Country | Competition Class | Type of glider | Start sign | Accepted | Paid | |
1. | Redondo Bastien | France | 15m Class | TBD | TBD | ||
2. | Repola Giovanni | Italy | 15m Class | Ventus 2bx | YA | ||
3. | Nowak Krzysztof | Poland | 15m Class | ASH 25 E | WN | ||
4. | Louise Rodriguez | France | 15m Class | LS8 | TBD | ||
5. | Szczerba Andrzej | Poland | 15m Class | DIANA -2 FES | AI | ||
6. | Błaszczyk Łukasz | Poland | 15m Class | TBD | TBD | ||
7. | Czech Dariusz | Poland | 15m Class | Lak 19 15m | DC | ||
8. | Trojan Pavel | Czech Republic | 15m Class | Duo Discus T 700kg | ZS | ||
9. | Klimašauskas Artūras | Lithuania | 15m Class | Ventus 2b | BX | ||
10. | Walasek Maciej | Poland | 15m Class | LS6C | KK | ||
11. | Jaczkowski Konrad | Poland | 15m Class | Ventus 2bx | CB | ||
12. | Valečko Slavomír | Czech Republic | 15m Class | Discus CS | IYB | ||
13. | Trešlová Jana | Czech Republic | 15m Class | LS8 | W8 | ||
14. | Kowalski Maciej | Poland | 15m Class | Discus 2a | Y | ||
15. | Kaczorowski Jakub | Poland | 15m Class | LS8 | LOT | ||
16. | Moravcová Barbora | Czech Republic | 15m Class | LS8a 15m | TBA | ||
17. | Nováková Dana | Czech Republic | 15m Class | LS-8 | xx | ||
18. | Laho Benedikt | Slovakia | 15m Class | Discus 2cT | JH | ||
19. | Czigler Elek | Hungary Magyarország | 15m Class | Ventus 2A | * | ||
20. | Kawa Sebastian | Poland | 15m Class | Diana 2 | ZJ | ||
21. | Domański Wojciech | Poland | 15m Class | Ventus 2a | PE | ||
22. | Manfredi Théo | France | 15m Class | Lak 17a | LE | ||
23. | DORIAT Aurelien | France | 15m Class | LS8 | P1 | ||
24. | Anais Gaubert | France | 15m Class | Ventus 2a | ADx | ||
25. | Jarysz Piotr | Poland | 15m Class | Ls6a | BB | ||
26. | Marilyne Abadie Berard | France | 15m Class | JS3 | 2L | ||
27. | CZELADZKI ADAM | Poland | 15m Class | DUO DISCUS XLT | POL | ||
28. | Duboc Julien | France | 15m Class | Ventus 2ax | EQ | ||
29. | Loužecký Pavel | Czech Republic | 15m Class | TBA | x | ||
30. | Divok Maroš | Slovakia | 15m Class | Duo DiscusXT | SNV | ||
31. | Daniel VINCENT GENOD | France | 15m Class | AS 33 Es | JO | ||
32. | Faur Kévin | France | 15m Class | Ventus-2a | IR | ||
33. | Pluscauskas Marius | Lithuania | 15m Class | Diana 2 | BB | ||
34. | Schuller Edmund | Slovakia | 15m Class | Ventus C | ES | ||
Club Class | |||||||
Surname Name | Country | Competition Class | Type of glider | Start sign | Accepted | Paid | |
1. | Hynek Tomáš | Czech Republic | Club Class | ASW-20C | VW | ||
2. | Durda Filip | Poland | Club Class | Discus CS | T71 | ||
3. | Yermakov Roman | Ukraine Україна | Club Class | SZD-48-3 Jantar Std. 3 | RY | ||
4. | NICOLAS Omaël | France | Club Class | Ls-4 | V16 | ||
5. | Sindermann Benedikt | Germany | Club Class | LS1-f | 1F | ||
6. | Šabľa Martin | Slovakia | Club Class | ASW20 | IKW | ||
7. | Bendkowski Ryszard | Poland | Club Class | Jantar std 2 | FILIP | ||
8. | Diklić Aleksandar | Serbia and Montenegro Србија и Црна Гора | Club Class | DG100 | 30 | ||
9. | Mikołajczyk Jerzy | Poland | Club Class | Ls 4 | YL | ||
10. | Korom Attila | Hungary Magyarország | Club Class | ASW20 | MC | ||
11. | Herbreder Marek | Poland | Club Class | szd-55 | TK | ||
12. | Arkadiusz Bajura | Poland | Club Class | Mini Nimbus C | CC | ||
13. | Bernhard Nicolas | France | Club Class | * | * | ||
14. | Kassai Péter | Hungary Magyarország | Club Class | Discus b | 7w | ||
15. | Rachwal Mariusz | Poland | Club Class | Mini Nimbus | VI | ||
16. | Chyla Lukasz | Poland | Club Class | LS-4 | MO | ||
17. | Kowalczyk Tomasz | Poland | Club Class | Jantar std 3 | JP2 | ||
18. | Pachla Ryszard | Poland | Club Class | Jantar STD 2 | L | ||
19. | Mészáros Máté | Hungary Magyarország | Club Class | ASW-19 B | DB | ||
20. | Ogonowski Andrzej | Poland | Club Class | Ls4 | OG | ||
21. | Biedermann Joanna | Poland | Club Class | . | . | ||
22. | Chabora Aneta | Poland | Club Class | Jantar std. | B | ||
23. | Niewiadomy Marek | Poland | Club Class | Jantar Std 2 | BB | ||
24. | Caudrelier Nicolas | France | Club Class | ASW20C | VL | ||
25. | Louis Janzam | France | Club Class | ASW-24 WL | 69 | ||
26. | Alexandre Fierain | France | Club Class | ASW20 | WE | ||
27. | Lata Philippe | France | Club Class | ASW20C | LT | ||
28. | Neroj Bartek | Poland | Club Class | Pegase 101AP | IP | ||
29. | Alizée Petit | France | Club Class | ASW20 | LX | ||
30. | Kubiak Wojciech | Poland | Club Class | Szd 55 | W07 | ||
31. | Bernaszuk Marcin | Poland | Club Class | DG-100 Elan | B2 | ||
32. | Pawlicki Karol | Poland | Club Class | Jantar Std3 | BK | ||
33. | Ujhelyi (instead of Peter Gonczi) Balazs (instead of Peter Gonczi) | Hungary Magyarország | Club Class | Janus C fixed gear | DD | ||
34. | Izdebski Wojciech | Poland | Club Class | DG300 | BM | ||
35. | Gerhard CIEPŁY | Poland | Club Class | Cirrus Std | TK | ||
36. | Kowalski Piotr | Poland | Club Class | Jantar Std 3 | SO | ||
37. | Lešinger Michal | Czech Republic | Club Class | ASW 20 | LL | ||
38. | TAMÁS Ferenc | Hungary Magyarország | Club Class | LS3 WL | 1A | ||
Combi Class | |||||||
Surname Name | Country | Competition Class | Type of glider | Start sign | Accepted | Paid | |
1. | Kahler Christoph | Germany | Combi Class | ASH 25E | HB | ||
2. | Fischer Michael | Germany | Combi Class | Nimbus 4M | LD | ||
3. | Toth Robert | Hungary Magyarország | Combi Class | Arcus T | HUX | ||
4. | Paepke Jan | Slovakia | Combi Class | Lak-17at 18m/WL | AK | ||
5. | Smielkiewicz Andy | Poland | Combi Class | ASG 29E | A2 | ||
6. | Sindely Janos | Hungary Magyarország | Combi Class | JS-1 / 18m | RZ | ||
7. | Ősi Zsolt | Hungary Magyarország | Combi Class | ASW22BLE | BY | ||
8. | István Réti | Hungary Magyarország | Combi Class | ASG 29 E | IR | ||
9. | Kessler Andreas | Romania România | Combi Class | ASG32 Mi 800 kg | AK | ||
10. | Doupal Lubomír | Czech Republic | Combi Class | ArcusM | LD | ||
11. | Szabadfi Botond | Hungary Magyarország | Combi Class | ASG29e | BB | ||
12. | Staryszak Leszek | Poland | Combi Class | ASG29E | BG | ||
13. | Kornel Negro | Hungary Magyarország | Combi Class | As33 Es | GPS | ||
14. | DUL TOMASZ | Poland | Combi Class | JS-3 JET | TO | ||
15. | Goretzki Bernd | Germany | Combi Class | Ventus 3M | C8 | ||
16. | Bartonik Oldrich | Czech Republic | Combi Class | Diana 3 FES | D3 | ||
17. | Kusbach Jiří | Czech Republic | Combi Class | Diana3 FES | B | ||
18. | Gintzel Björn | Germany | Combi Class | ASG32 800 kg | TBD | ||
19. | Pánek Petr | Czech Republic | Combi Class | JS-1b JET | IGC | ||
20. | Bednarczuk Zdzislaw | Poland | Combi Class | Js3 Jet | ZB | ||
21. | Kankare Nuutti | Finland | Combi Class | Ventus 3FS | 3F | ||
22. | Sawczuk Marek | Poland | Combi Class | ASG-29E | MS | ||
23. | Pietraszkiewicz Dariusz | Poland | Combi Class | DG808C | VN | ||
24. | Miklos Taglieber Laszlo Kapuy | Hungary Magyarország | Combi Class | EB29D | HB | ||
25. | Benedikt Lukas | Slovakia | Combi Class | Ventus 3f | LB | ||
26. | Polutnik Erazem | Slovenia | Combi Class | Ventus 3M | EM | ||
27. | Rasimavicius Vytautas | Lithuania | Combi Class | JS1 | LR1 | ||
28. | Bano Laszlo István | Hungary Magyarország | Combi Class | Ventus 2 cxt | GE | ||
29. | Piotrowska Anna | Poland | Combi Class | ASG29E | HE | ||
30. | Verdev Jože | Slovenia | Combi Class | JS-1c | DZ | ||
31. | Mach David | Czech Republic | Combi Class | Tba | Tba | ||
32. | Krejcirik Radek | Czech Republic | Combi Class | JS3 RES | Q1 | ||
33. | Krejčiřík Petr | Czech Republic | Combi Class | TBA | TBA | ||
34. | Stefańczyk Arkadiusz | Poland | Combi Class | Ventus 3M | ST | ||
35. | Centka Janusz | Poland | Combi Class | ASG32 Mi | MD | ||
36. | Patt Alexander | Germany | Combi Class | Ventus 2cM | 42 | ||
37. | Weidlich Andre | Germany | Combi Class | Ventus 3M | TE | ||
38. | Motl Lubomir | Czech Republic | Combi Class | Nimbus 4DM | AM | ||
39. | Biela Stanisław | Poland | Combi Class | Ventus 3 TS | S | ||
40. | Zube Gintas | Lithuania | Combi Class | ASG 29E | AR | ||
41. | Jakubčák Ľubík | Slovakia | Combi Class | Arcus M | CAR | ||
42. | Christophe Delort d Exea | France | Combi Class | ASH 25Mi 26 | PC | ||
43. | Wójcik Łukasz | Poland | Combi Class | JS3 RES | WW | ||
44. | Hamar Zoltan | Hungary Magyarország | Combi Class | TBA | TBA | ||
45. | Kovalčík Jan | Slovakia | Combi Class | ARCUA M-20 | 2P | ||
46. | Keher Ján | Slovakia | Combi Class | Discus 2CT | EF | ||
47. | Divok Ján | Slovakia | Combi Class | Discus 2cT | DJ | ||
48. | BELLEC Jean-Pierre | France | Combi Class | JS1 | 7 | ||
49. | Novak Ivan | Czech Republic | Combi Class | ASG-29 | QZ | ||
50. | Netušilová Alena | Czech Republic | Combi Class | JS3 18m | A7 | ||
51. | Kos Wojciech | Poland | Combi Class | Arcus T | ZAR | ||
52. | Downar Arkadiusz | Poland | Combi Class | ASG29 | 29L | ||
53. | Dobos Tibor | Hungary Magyarország | Combi Class | Nimbus 2 | 111 | ||
54. | Kollar Michal Kollar | Slovakia | Combi Class | Arcus M | TA3 | ||
55. | Kornacki Łukasz | Poland | Combi Class | ASG-29Es | HB | ||
56. | Staryszak Karol | Poland | Combi Class | ASG29E | PES |
15m Class | ||||||
There are currently no registered any competitor. | ||||||
Club Class | ||||||
There are currently no registered any competitor. | ||||||
Combi Class | ||||||
There are currently no registered any competitor. |